Dažnai sulaukiame klientų, svarstančių galimybę įsirengti jūrinį konteinerį sodyboje vasarojimui arba nuolatiniam gyvenimui. Dalinamės keliomis mintimis apie namus iš jūrinių konteinerių iš straipsnio apie Jūstės Žukauskaitės ir Kęstučio Liatuko sprendimą kraustytis į nestandartinį būstą – gyvenimui pritaikytą konteinerį.
JŪRINIO KONTEINERIO GAMYBA
Kadangi jūriniai konteineriai iš esmės yra tara vandens transportu gabenamos prekėms, atrodo, kad konteineriai yra labai pigi konstrukcinė medžiaga. Tačiau... Didžiąją dalį konteinerio kainos sudaro jo gamybos kaštai, kurie pastaruoju yra gerokai padidėję dėl žaliavinės metalo ir darbo jėgos kainų. Šio įrašo rašymo metu (2020 m. sausio mėn.) tvarkingo, naudoto 12 metrų ilgio jūrinio konteinerio kaina yra nuo 3500 Eur su PVM be pristatymo ir nukėlimo kaštų.
KAS SVARBU RENKANTIS GYVENAMĄJĮ KONTEINERĮ?
Dar svarbu paminėti, kad reikėtų pasiklausti pardavėjo, galbūt jis žino, kas buvo vežama konteineryje – juk nenorėtumėte įsirengti gyvenamo namo konteineryje, kuriame buvo vežamos cheminės medžiagos. Ir tik tuomet jau galima pradėti konteinerio-sandėliuko transformavimo darbus į gyvenamą būstą.
JŪRINIAI KONTEINERIAI LIETUVOJE – AR JIE TINKA GYVENIMUI?
Kaip sako Kęstutis ir Justė, konteinerinio namo mintį jie nusižiūrėjo internete ir keliaudami po užsienį – jiems norėjosi kažko nedidelio ir nestandartinio. Anot naujakurių, Lietuvos klimatui „skardinė dėžutė“ visiškai nepritaikyta Lietuviškam orui, kuris yra ne tik šaltas, bet ir drėgnas.
JŪRINIS KONTEINERIS – LABIAU DAIKTŲ, O NE ŽMONIŲ DRAUGAS
Apšiltinimo procesas primena karkasinio namo statybą – reikėjo įdėti nemažai darbo eliminuojant metalinio konteinerio šalčio tiltus. „Tai nėra nei labai greitas, nei labai pigus „statybos“ būdas. Ko gero geresnis variantas būtų rinktis jau gamykloje paruoštą buitinį konteinerį, taip vadinamą, statybinį vagonėlį, arba statytis nedidelį standartinį namelį“, - sako miško apsuptyje įsikūrę fotografai.
TRANSRIFUS ŽODIS
Taigi, mes turėdami daugiau kaip dešimties metų darbo patirtį su konteineriais, siūlome jūrinius konteinerius naudoti kaip sandėliukus, o gyvenimui naudoti buitinius.
Pilną straipsnį rasite BENU tinklaraštyje