Didėjantis poreikis statybos projektus įgyvendinti optimaliai verčia galvoti, kaip pakeisti tradicinius ir dažnai neefektyvius projekto organizavimo metodus. Kuo sudėtingesnė pastato ar statinio architektūra, kuo didesni aukščiai, tuo kebliau atlikti statybos, renovacijos bei kitus darbus. Dažnu atveju vien tik išsinuomoti klojinius ir pastolius nebeužtenka, tad pastolių ir klojinių projektavimas tampa neišvengiamu statybų projektų etapu.

Pastoliai ir klojiniai yra labai svarbūs visuose statybos etapuose, todėl pirmiausia turi būti detaliai suprojektuoti. Šio proceso metu tiksliai nustatomos pastolių ar klojinių sistemos detalės. Būtent tikslumas yra esminis veiksnys užtikrinant efektyvų ir saugų darbo procesą. Tokia laikinųjų statybinių konstrukcijų sistema ne tik turi išspręsti konkrečią kliento užduotį ar problemą, bet ir privalo būti sukurta atsižvelgiant į darbuotojų saugą. Be to, visos konstrukcijos turėtų būti lengvai pastatomos, paprastai išardomos ir būtinai taupančios kliento laiką bei pinigus.

TRANSRIFUS projektuoja bei tiekia pastolius, laikinuosius stogus bei kitas laikinąsias konstrukcijas (apsaugas nuo nukritimo, tinklus-gaudykles ir t. t.), klojinius, modulines konteinerines patalpas, siūlo projektavimo paslaugą – klientams teikiant kompleksines, pridėtinę vertę kuriančias paslaugas.

Ne tik nuomoja, bet ir projektuoja

Prieš keletą metų įmonė TRANSRIFUS įsigijo kontrolinį įmonės PRORENTUS akcijų paketą ir sujungė abiejų kompanijų pajėgumus, tad dabar įmonė savo klientams gali pasiūlyti ne tik statybinės įrangos nuomą, bet ir kompleksinius sprendimus, užtikrinančius darbuotojų saugumą bei efektyvų darbo procesą.

„Mūsų klientai stato, renovuoja, rekonstruoja, montuoja įvairaus sudėtingumo pastatus, statinius, įrenginius. Daugeliu atvejų tinkamai ir kokybiškai atlikti darbus sudėtinga, nes dirbama dideliuose aukščiuose, sunkiai prieinamose ar mažose erdvėse, kur sudėtingos architektūros formos apsunkina darbo sąlygas. Šiuo atveju didelės reikšmės turi ir pastoliai, ir klojiniai ir ypač jų projektavimas darbų pradžioje“, – akcentuoja TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas Valdas Balčiūnas.

Pastolių ir klojinių projektavimas yra pirmas ir labai svarbus žingsnis pradedant statybos darbus. Šis procesas leidžia iš anksto aptarti ir išnagrinėti būsimus iššūkius, kurie gali kilti sudėtingomis sąlygomis arba dirbant dideliuose aukščiuose. Šiame etape būtina stipri inžinerinė kompetencija ir gausi įmonės patirtis.

Konsultacijas su klientais TRANSRIFUS projektuotojai neretai pradeda ankstyvojoje stadijoje, dar iki gaunant statybą leidžiantį dokumentą (SLD). Tai rodo, kaip pastebi V.Balčiūnas, kad statybos sektorius itin gerai suvokia pastolių reikšmę: turint gerą pastolių projektą, montavimas ir demontavimas vyksta kur kas sparčiau, o tai reiškia taupomą statybos laiką (kai taupomas įrangos nuomos terminas), gerai valdomą, optimalų biudžetą (nelieka perteklinių detalių, taupoma vieta, transportavimo kaštai).

Taip pat patyrę įmonės klojinių ekspertai konsultuoja, pataria ir suprojektuoja klojinių išdėstymo schemas: nuo paprasčiausių konstrukcijų – kaip galvenos, rostverkai, balkonai – iki sudėtingų monolitinių statinių – lenktų sienų, vienpusio betonavimo, didelės apkrovos ar apdailos paviršiaus sprendinių. Klojinių išdėstymo projektavimas – dažniausiai nemokama paslauga, taupanti klientų laiką, darbo jėgą ir išlaidas statyboms. Praktiškai visi iš sandėlio išvežami klojinių komplektai turi individualias surinkimo schemas.

Patirtį konvertuoja į optimalius rezultatus klientų projektuose

Efektyviems ir sėkmingiems statybų projektų rezultatams pasiekti neužtenka vien inžinerinio išsilavinimo. Ypač svarbia atrama tampa nuolat kaupiama įmonės patirtis ir specialistų kūrybiškumas.

Ilgametė TRANSRIFUS įmonės patirtis projektuojant ir įrengiant pastolius bei klojinius yra svarbus veiksnys, padedantis užtikrinti aukštos kokybės patikimą rezultatą. Kiekvienas statybų projektas turi unikalių savybių ir iššūkių. Įmonė, įvykdžiusi daugybę sėkmingų projektų, gali pasiūlyti geriausią patirtį, sukauptą iš ankstesnių darbų, o jų būta įspūdingų.

  • Teko vykdyti pastolių projektus dideliuose aukščiuose – Vilniaus ir Kauno kogeneracinėse jėgainėse. Tuomet buvo sumontuoti didžiuliai kiekiai įrangos (iki 500 t.; apie 20 vilkikų). Statybų metu, kur buvo statomi aukšti pastatai ir montuojama sudėtinga įranga, pastolių aukštis išorėje siekė 24 m, o viduje – net 34 metrai. Tinkamai suprojektuotos ir įrengtos pastolių sistemos buvo būtinos darbų efektyvumui ir darbuotojų saugumui užtikrinti.
  • Kitas svarbus TRANSRIFUS projektas, kuriame netrūko iššūkių, buvo Vilkyškių pieninės statybos pastoliavimas. Statomos gamyklos aukštis – apie 40 metrų. Statinio sudėtingumą lėmė tai, kad reikėjo išbetonuoti perdangą, jau esant įrengimams viduje. Įvairios talpos bei statinės iki 10 m aukščio turėjo būti apeitos ir atremtos, kad netrukdytų betonavimo darbams. Tokio masto darbams buvo reikalinga tinkamai apskaičiuoti apkrovas ir suprojektuoti parėmimui būtinas pastolių sistemas. TRANSRIFUS sugebėjo įgyvendinti šį projektą, užtikrindama patikimą ir saugų pastolių sprendimą.
  • Be to, TRANSRIFUS projektuotojai dalyvavo pastolių projekte Avia Solutions Group rekonstruojant arenos stogą. Tai buvo darbas įspūdingame aukštyje (26 m) pastato viduje, todėl reikėjo specialių pastolių sistemų, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas ir efektyvus darbo procesas tiek apačioje, tiek aukštyje dirbančiam personalui. Su TRANSRIFUS sukurtomis inžinerinėmis bei organizacinėmis kompetencijomis šis iššūkis buvo įveiktas ir projektas įgyvendintas laiku.
  • Dar vienas įstabus projektas – skandinaviško stiliaus verslo centro pastato S7 statybos, kur klientui per ribotą laiką reikėjo suprojektuoti ir sumontuoti laikančiąją platformą plieniniam tiltui tarp dviejų pastatų surinkti. Konstrukcijos plotas – apie 200 kv. m, pastoliai kilo į 24 m aukštį. Šis komercinės statybos projektas – tai preciziškai suplanuoti procesai, kurie turi labai aukštus kokybės ir laiko planavimo, efektyvumo standartus. Todėl nestandartiniai inžineriniai sprendimai čia dažnai įgauna kitą prasmę ir lemia aukštą rezultatyvumą, ieškant sinergijos skirtinguose procesuose.

Kaip sako V.Balčiūnas, vienas iš TRANSRIFUS vadovų, „šie projektai yra tik keli pavyzdžiai iš daugybės TRANSRIFUS įgyvendintų sėkmingų projektų. Mūsų patirtis ir inžinerinė kompetencija skatina įmonę kurti efektyvius ir saugius pastolių bei klojinių sprendimus, prisidedant prie sėkmingų statybų projektų įgyvendinimo“.

Teikia susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos

TRANSRIFUS specialistai klientams visada rekomenduoja darbus pradėti nuo projektavimo, nes kaip tik projektiniai sprendiniai ir pasiūlymai, kaip juos įgyvendinti objekte, taupo laiką, medžiagas ir pinigus. Kitaip sakant, projektą vykdant, neužtenka turėti schemas, kur ir kaip bus išdėstyta įranga ir produkcija, čia būtina ir inžinierių kompetencija, kuri apima sudėtingus 3D projektus ir statinius skaičiavimus.

„Klientas ateina pas mus su architekto brėžiniais, o kaip išramstyti pastolius, kaip sukurti darbui didesniame ar mažesniame aukštyje platformą, kaip parengti vietą darbui sudėtingomis sąlygomis, – įmonės sprendimai. Projektuotojai parenka būtinas konkrečiam darbui detales, suprojektuoja, pagal brėžinius suskaičiuojamos įrangos detalės, tikslūs jų kiekiai bei kaina. Analogiškai vyksta ir su klojiniais“, – sako įmonės TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas V.Balčiūnas, pabrėždamas projektuotojų kūrybiškumą, ieškant kokybiško ir optimalaus sprendimo.

Įmonės stiprybė – siaura specializacija, tad ir galimybė pateikti susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos – yra optimali. Pastoliai, klojiniai bei jų projektai yra ir darbo kultūros dalis, kuri lemia ne tik atskirų objektų kokybę, bet ir visos šalies infrastruktūrą. „TRANSRIFUS yra patikima ir vertinga partnerė visuose rangos projektuose dėl savo inžinerinės kompetencijos, ilgametės patirties, kompleksinių paslaugų spektro ir gebėjimo pasiūlyti optimalius ir saugius sprendimus“, – tvirtina V.Balčiūnas.  
 

Kauno kogeracinė - laiptų bokstas Klojiniai Avia Solution Group arenos viduje pastoliai
Ink industries viadukas

 

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Aplankykite mus „Ką pasėsi... 2024“ parodoje
Aplankykite mus „Ką pasėsi... 2024“ parodoje
Plačiau
CONTAINEX Plus Line moduliniai konteineriai | Mitus griaunanti inovacija
CONTAINEX Plus Line moduliniai konteineriai | Mitus griaunanti inovacija
Plačiau
Pranešimas apie parengtas reorganizavimo sąlygas ir būsimą reorganizavimą
Pranešimas apie parengtas reorganizavimo sąlygas ir būsimą reorganizavimą
Plačiau
SVARBI INFORMACIJA! Keičiasi TRANSRIFUS vadovas: pareigas perima Irmantas Sadeckas
SVARBI INFORMACIJA! Keičiasi TRANSRIFUS vadovas: pareigas perima Irmantas Sadeckas
Plačiau
Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui
Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui
Plačiau
Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius
Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius
Plačiau
Visos naujienos
Susisiekite su mumis