Prekių krepšelis0
  • Jūsų prekių krepšelis tuščias

I-V 8:00 - 17:00

VI - VII Nedirbame

Modulinių pleištinių pastolių pritaikymas nestandartinio statinio renovacijai

Projekto pavadinimas

Sektorius

Tipas

Miestas

Įgyvendinta

Produktai

Pumpėnų vėjo malūnas

Privatus

Vėjo malūnas

Pasvalio r.

2023 m.

  • Moduliniai pleištiniai pastoliai

PROJEKTO OBJEKTAS

Pumpėnų vėjo malūnas – vėjo malūnas, esantis Pasvalio rajone, Pumpėnuose, 16 km į pietus nuo Pasvalio. Malūnas stūkso vakariniame kaimo pakraštyje, šalia kelio  A10  Panevėžys–Pasvalys–Bauskė .

Šiuo metu malūnas neveikiantis, nebeturintis sparnų, tačiau jame išlikusi įranga. Šalia yra asfaltuota aikštelė (930 m²). Paskelbtas technikos paminklu, o nuo 1997 m. įrašytas į LR Kultūros vertybių registrą.

Malūnas kepurinis, jo kepurė gręžiama į vėją krumpliaratine pavara, sukama grandine. Statinys raudonų plytų mūro, 3 aukštų, su cokoliu iš skaldytų lauko akmenų. Jo aukštis 16,9 m.

SITUACIJA IR PROBLEMATIKA

Klientui nusprendus renovuoti valstybės saugomą objektą buvo reikalingas kūrybiškas sprendimas. Objektas išskirtinis, nes yra nestandartinis statinys su apvaliu statinio perimetru, netolygiai siaurėjančiu į viršų diametru.

SPRENDIMAS

Klientui pasiūlyta naudoti modulinius pleištinius pastolius formuojant laiptuotą konstrukcijos kilimą iki statinio viršaus. Taip pat rekomenduota naudoti įvairias konsoles, kurios padėtų išlaikyti vienodą atstumą nuo pastolių iki statinio fasado.

Projekto įgyvendinimas:

  • 11 t. (~600 m3)  modulinių pleištinių pastolių.

Suprojektuota ir vėliau vietoje surinkta pastolių konstrukcija darbuotojams padės patogiai pasiekti siaurėjančio statinio fasadą perimetru. O esant poreikiui, vienu metu, skirtingose objekto vietose, bus galima atlikti įvairius malūno renovavimo darbus. Tuo pačiu pastoliai gelbės ir vėlesniame etape montuojant malūno sparnus, kai šie bus keliami kranu, o darbininkai turės patogų priėjimą prie jų.

VERTĖ KLIENTUI

  • Universalumas. Modulinių pastolių sistema pritaikoma pagal kliento įgyvendinamą projektą.
  • Lankstumas. Projekto vykdymo metu suprojektuoti praėjimai užtikrina nenutrūkstamą ir saugų  darbą objekte dirbančiam personalui.