Kodėl moduliniai konteinerinių patalpų pastatai vis dažniau pakeičia įprastinius statybos metodus? 

Sparčiai kintančiame pasaulyje vis daugiau žmonių renkasi greitus sprendimus visose gyvenimo srityse. Komercinės patalpos – ne išimtis. Šiais laikais, kai yra itin plati statomo nekilnojamojo turto pasirinkimo įvairovė, didelis dėmesys kreipiamas į greitus ir mobilius sprendimus. Dėl to pastaraisiais metais labai išaugo konteinerinių patalpų poreikis. 
Visur, kur reikia mobilių, laikinų ar „pusiau laikinų“ biuro, prekybos, apgyvendinimo, sveikatos priežiūros ar sandėliavimo sprendimų, puikiai ir lanksčiai gali būti pritaikytos konteinerinės patalpos. 
Modulinės konteinerinės patalpos gali būti pritaikomos nuo paprastų sandėliavimo patalpų, iki mokyklos ar darželio, kavinės ar restorano, biuro, dirbtuvių, parduotuvių, ūkinių pastatų, sodo namelio, pramogų erdvės, garažo, ir net įvairių socialinės paskirties pastatų. 
Visiškai nesvarbu, kokiu tikslu Jums reikia modulinių konteinerinių patalpų, tai gali tapti nesudėtingai įgyvendinama daugelio statinių alternatyva. Tai universalus ir gana praktiškas sprendimas, kurį gana paprasta pritaikyti pagal kiekvieno pageidavimus ir poreikius. 

Taigi, kodėl versle verta rinktis konteinerines modulines patalpas?

PAPRASTESNĖ DOKUMENTACIJA
Klientų nuomone, viena iš pagrindinių priežasčių pasirinkti konteinerines patalpas – paprastesnė dokumentacija.
Moduliniai konteineriniai pastatai yra pagaminami gamykloje ir būna tik atvežami į vietą sumontavimui. Tad teisiškai jie laikomi kilnojamuoju daiktu, todėl statybas leidžiantis dokumentas nereikalingas. Paprastesnė dokumentacija garantuoja, kad patalpas numatytoje vietoje bus galima įrengti greičiau.

STATYBŲ GREITIS IR PAPRASTUMAS
Modulinio konteinerinio komplekso montavimas neužima daug laiko, o įrengimo procesas yra itin paprastas. Klientui nereikia teritorijos paversti statybine aikštele, sandėliuoti medžiagas ir pan. Visi moduliai atvežami jau paruošti ir, priklausomai nuo komplekso sudėtingumo, montavimas užtrunka nuo kelių valandų iki kelių dienų.
Dar vienas iš didesnių privalumų tokių pastatų statybose, kad jiems nėra būtini pamatai. 

ĮRENGIMU RŪPINASI PARDAVĖJAS
Priešingai nei tradicinio statinio projekte, modulinės patalpos iš konteinerių gali būti iš karto projektuojamos su interjero detalėmis, baldais bei reikalingomis sistemomis. Elektros instaliaciją, vandens tiekimo ir šildymo sistemas taip pat galima numatyti projekte. Trumpai tariant, viskas, ką turite susikūrę savo galvoje ir norite, kad tai būtų įgyvendinta, galima numatyti rengiant modulinio konteinerinio namelio projektą. 
Bijančius dėl didelių šildymo kaštų tokiuose pastatuose, norime nuraminti, kad galima pasiūlyti ir A+ energetinę klasę atitinkančius modulius. Optimaliam temperatūros palaikymui gali būti įrengta oro kondicionavimo sistema. Papildomai šiuose aukštos kokybės konteinerių patalpų pastatuose gali būti įrengta virtuvė, sanitariniai mazgai, išvedžioti kompiuterinio tinklo kabeliai ir kitos komunikacijos ar net sumontuota saulės elektrinė. 

LANKSTUMAS, ARBA KITAIP – GALIMYBĖ KEISTI
Modulinė konteinerių konstrukcija, skirtingai nei tradicinė statyba, užtikrina lankstumą ir mobilumą. Esant poreikiui, galima nesunkiai padidinti ploto konfigūraciją (tiek į plotį, tiek į aukštį), o tai su tradiciniais pastatais yra gana problematiška padaryti arba atima daug laiko. Be to, konteinerinį statinį galima perkelti iš vienos vietos į kitą, o tai neįmanoma su tradicine statyba. Kadangi moduliai gaminami pagal tam tikrus standartus, galima prijungti ar atskirti skirtingus modulius, taip formuojant vieną didelę ar keletą mažesnių atskirų patalpų. Vadinasi, patalpos gali „augti“ ir transformuotis kartu su didėjančiais poreikiais.
Konteinerių patalpų modulinius pastatus galima individualizuoti, fasado dizainą pritaikyti pagal kliento pageidavimus. Tad ir skirtumai tarp standartinio ir konteinerinio pastato vis mažėja. 

IŠLIEKAMOJI VERTĖ
Būtina paminėti dar vieną svarbų dalyką, kurio klientai dažnai neįvertina – išliekamoji vertė. Konteinerines patalpas, pasikeitus poreikiui, galima parduoti ir atgauti nemažą dalį investicijų. Taip pat, nereikia atlikti didelių griovimo darbų – tiesiog išardoma ir išvežama kitam klientui. O jei konteinerinės patalpos buvo nuomotos – tai sąlygos dar paprastesnės – tiesiog grąžinamos nuomotojui.

GAMTOS TAUSOJIMAS
Tradicinių pastatų griovimas tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti paprastas ir nesudėtingas darbas. Iš tiesų jis yra varžomas daugybės reikalavimų, įstatymų ar reglamentų. Statybvietėje tokiu atveju būtina pasirūpinti statybinių atliekų utilizavimu. 
Kitaip su konteinerinėmis patalpomis – tai ne tik sutaupomas laikas ir pinigai griovimo darbams, bet ir tausojama gamta: apšiltinimo medžiagos, langai ir kitos statybinės medžiagos neatsiduria sąvartyne, o yra sėkmingai eksploatuojamos toliau.

UNIVERSALUMAS
Tinkama daugybei paskirčių – visų tikėtina neįmanoma išvardinti, belieka pasitelkti fantaziją. Šiuo metu modulinis konteinerinių patalpų namas dėl savo unikalaus funkcionalumo, aplinkosaugos, kūrybiškumo ir mobilumo plačiai naudojamas architektūros, verslo, kultūros, pramogų, visuomenės gerovės, automobilių, medicinos ir kitose srityse.

Biurų ir apgyvendinimo patalpos Ugdymo ir edukacijos patalpos Parduotuvių ir maitinimo patalpos Buities, poilsio, sanitarinės ir higieninės patalpos Renginių ir pramogų erdvių patalpos
Biurų ir apgyvendinimo
patalpos
Ugdymo ir edukacijos
patalpos
Parduotuvių ir maitinimo
patalpos
Buities, poilsio, sanitarinės ir
higieninės patalpos
Renginių ir pramogų erdvių
patalpos

Negalima teigti, kad moduliniai konteinerinių patalpų pastatai yra tobuli, nes tai skambėtų neįtikinamai. Ko gero jie negalės konkuruoti su prabangiais namais dizaino požiūriu. Kai kuriose šalyse ar rajonuose gali būti taikomi apribojimai, nurodantys, kad toje vietoje galima statyti tik mūrinius namus, kas reiškia, kad derantis su valdžia dėl modulinio namo įrengimo galite susidurti su tam tikrais sunkumais. Taip pat architektūrinę laisvę riboja modulio matmenys.  
Tačiau šie keli trūkumai negali nustelbti šio naujo tipo namų privalumų. Žvelgiant į modulinį ir tradicinį namą, labai sunku atskirti, kuris yra kuris, nes nepaisant gamybos ir sąnaudų skirtumų, jie gali atrodyti beveik vienodai. 
Tad planuodami, naujų komercinės ar gyvenamosios paskirties pastatų statybas, būtinai apsvarstykite galimybę pasistatyti svajonių statinį iš modulinių konteinerinių patalpų.

 

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Aplankykite mus „Ką pasėsi... 2024“ parodoje
Aplankykite mus „Ką pasėsi... 2024“ parodoje
Plačiau
CONTAINEX Plus Line moduliniai konteineriai | Mitus griaunanti inovacija
CONTAINEX Plus Line moduliniai konteineriai | Mitus griaunanti inovacija
Plačiau
Pranešimas apie parengtas reorganizavimo sąlygas ir būsimą reorganizavimą
Pranešimas apie parengtas reorganizavimo sąlygas ir būsimą reorganizavimą
Plačiau
SVARBI INFORMACIJA! Keičiasi TRANSRIFUS vadovas: pareigas perima Irmantas Sadeckas
SVARBI INFORMACIJA! Keičiasi TRANSRIFUS vadovas: pareigas perima Irmantas Sadeckas
Plačiau
Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose
Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose
Plačiau
Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui
Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui
Plačiau
Visos naujienos
Susisiekite su mumis