Prekių krepšelis0
  • Jūsų prekių krepšelis tuščias

I-V 8:00 - 17:00

VI - VII Nedirbame

Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius

Pastoliai yra svarbi daugelio statybos projektų dalis. Tai leidžia darbuotojams lengvai patekti į aukštesnes pastato prieigas ir atlikti statybos, priežiūros bei renovacijos darbus. Todėl tinkamų pastolių pasirinkimas yra labai svarbus ir atsakingas procesas, apimantis ir darbuotojų saugą, ir rūpinimąsi aplinka ir dar daugiau...

Taigi, kaip išsirinkti tinkamus pastolius savo projektams?

Mūsų ekspertai rekomenduoja apsvarstyti šiuos aspektus:

1. Saugumas

Renkantis pastolius labai svarbu užtikrinti saugumą jais besinaudojančiam personalui. Svarbu įsitikinti, kad pastolių įmonė, su kuria dirbsite, turi visus leidimus, licencijas ir reglamentus, susijusius su pastoliais. Saugos funkcijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį, yra šios:

  • Apsauginiai turėklai.
  • Stabilios ir neslidžios platformos.
  • Išsami vartotojo instrukcija.

Laikydamiesi įmonės pateiktų saugos gairių, galėsite išvengti nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų statybvietėje.

2. Asortimentas

Pasitaiko, kad net ir atliekant nedidelės apimties ar vienkartinius darbus, prireikia daugiau nei vieno tipo pastolių. Jų sistemos gali būti įvairios, o įsigijimas iš skirtingų tiekėjų gali užimti daug laiko ir būti brangus. Galimybė gauti platų asortimentą iš vieno tiekėjo tikrai palengvins ir pagreitins statybos projekto procesus. O siekiant efektyvių rezultatų ir saugaus darbo, pastoliai turi būti pritaikomi prie jums reikalingo projekto.

 

Koks tas pastolių asortimentas turėtų būti?

Paprastai pastoliai skirstomi į kelias pagrindines kategorijas pagal jų montavimo būdus.

Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius

Fasadiniai pastoliai

 

Tai pastoliai skirti įprastiems pastatų išorės statybos darbams be sudėtingų konstrukcijų. Kaip ir sako pats pavadinimas, šie pastoliai skirti darbui su pastatų fasadais ar stogais. Tokie pastoliai daugiausia naudojami apdailai, individualiems namams, renovacijai. Jie ypač tinka stogo dangos keitimui; stogo karkaso surinkimui; stogų ir sienų apšiltinimui; sienų armavimui, dažymui; pastato išorės dekoro keitimui; balkonų įstiklinimui ar permontavimui; langų keitimui ir t. t.

Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius

Moduliniai-pleištiniai pastoliai

 

Tai pastoliai skirti sudėtingiems, išskirtinių ar originalių formų objektų statybos arba atnaujinimo darbams. Dėl specifinio pritaikymo dirbant su apvalių formų objektų statybomis ir dėl sąsajų su mūrijimo darbais – šie pastoliai dar vadinami žiediniais arba mūro statybiniais pastoliais. Dėl savo konstrukcijos lankstumo šių pastolių sistema puikiai pritaikoma tokiuose sudėtinguose objektuose kaip bažnyčios bokštai, tiltai, viadukai, sudėtingi pramonės objektai (katilai, kaminai), rezervuarai. Moduliniai pastoliai yra pilnai suderinami su fasadiniais, t. y. tie patys konstrukcijos elementai gali būti naudojami tiek fasadinių, tiek modulinių pastolių įrengimui.

Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius

Atraminiai pastoliai

 

Tai dažniausiai naudojamas pastolių tipas. Paprastai šie pastoliai tvirtinami ant tvirto pagrindo su reguliuojamu kėliklio pagrindu. Jie turi ir didelę laikomąją galią, todėl dažniausiai naudojami tose vietose, kur reikia statyti, remontuoti ar renovuoti didelių, aukštų ar ilgų konstrukcijų pastatus.

Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius

Mobilūs pastoliai

 

Kaip rodo pavadinimas, mobilieji pastoliai reiškia pastolius su mobiliais ratukais. Juos lengva perkelti ir jie ypač tinka statybos darbams, kuriuos reikia dažnai keisti vietą, pavyzdžiui, tinkuoti, dažyti ir t. t.

Ekspertų patarimai: Rinkdamiesi pastolius turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius

Pakabinami pastoliai

 

Tai platforma, pakabinama nuo pakeltos konstrukcijos skriemuliais ir bėgiais. Paprastai jie naudojami tose vietose, kur pastolių negalima pastatyti ant žemės.

 

3. Kokybė

Dar vienas iš svarbių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis pastolius, yra medžiagos, iš kurių jie pagaminti. Nors paprastai sutariama, kad plienas yra pagrindinė pastolių konstrukcijos medžiaga, yra ir kitų medžiagų, kurias galima apsvarstyti, atsižvelgiant į jūsų projekto poreikius.

Kai kurios įmonės teikia pirmenybę lengvesniems, mobiliems pastolių bokštams, nes statybvietės darbuotojams jais lengviau perkelti konstrukcijas. Tačiau visada atminkite, kad ir kokią medžiagą pasirinktumėte, ji turi būti itin patvari, kad galėtų išlaikyti personalo svorį ir sunkius daiktus, kurie bus ant jų.

4. Panaudojimo galimybės

Nors labai svarbu, kad pastoliai būtų tvirti ir patvarūs, taip pat labai svarbu, kad ir jų montavimas būtų kuo paprastesnis ir efektyvesnis. Laikas yra pagrindinis bet kurio statybos projekto veiksnys, tad sudėtingų pastolių konstrukcijų surinkimas ar pastolių sistemų nederėjimas gali prisidėti prie projekto įvykdymo nukėlimo datos ar net įtakoti piniginius nuostolius.

Bazines pastolių konstrukcijas ar sistemas galima rasti pas daugelį tiekėjų. Tačiau būna situacijų kai klientui reikalingas nestandartinis sprendimas, nestandartinis pastolių sujungimo ar pritaikymo būdas. Todėl šiuo atveju renkantis pastolius savo projektui būtina išsiaiškinti ir jų pritaikymo galimybes, montavimo ir surinkimo paprastumą.

Mes siūlome ne tik pastolių bazines konstrukcijas, bet ir unikalius papildomus sprendimus, suderinamus su mūsų turimais pastoliais – laikino stogo konstrukcijų sistemas, apsaugą nuo oro veiksnių, rėminius pastolius, scenas ir tribūnas bei daug kitų sprendimų. Turimas produkcijos asortimentas dera tarpusavyje, yra lengvai surenkamas ir išmontuojamas.

5. Statybvietės grunto sąlygos

Jūsų statybvietės grunto sąlygos tikrai turės didelę įtaką pastolių pasirinkimui. Jei žemė tvirta, lygi ir stabili, tada fasadiniai ar atraminiai pastoliai yra geriausias pasirinkimas. Jei gruntas minkštas, nelygus ir nestabilus, tuomet saugesnis pasirinkimas bus moduliniai pleištiniai ar net pakabinami pastoliai. Taip pat jei jūsų projektas yra tokioje vietoje, kur atremti pastoliai trukdys patekti į pastatą arba eismui ant žemės, turėsite pasirinkti modulinius ir pakabinamus pastolius, net jei jūsų statyba vykdoma ant tvirto pagrindo.

6. Aukštis

Aukštis yra dar vienas veiksnys, turintis įtakos pastolių pasirinkimui. Paprastai, jei konstrukcijos aukštis yra 50 metrų arba mažesnis, fasadiniai ir atraminiai pastoliai yra geras pasirinkimas, o jei konstrukcijos aukštis yra 50 metrų aukščiau, saugumo sumetimais pirmenybė teikiama pakabinamiems pastoliams.

7. Biudžetas / kaina

Nesvarbu, kokiu statybos projektu užsiimtumėte, kaina visada vaidina svarbų vaidmenį renkantis pastolius. Palyginti su moduliniai ir pakabinamais pastoliais, fasadiniai, atraminiai ir mobilūs pastoliai yra ekonomiškesni, nes dauguma komponentų yra standartinės specifikacijos ir gali būti pakartotinai naudojami kitiems būsimiems projektams. Daugeliu atvejų moduliniai ir pakabinami pastoliai yra brangesni, nes dauguma komponentų yra pritaikyti individualiam projektui ir negali būti pakartotinai naudojami kitiems projektams.

! Klauskite eksperto patarimo

Jei vis tiek esate pasimetę ir nežinote, kaip teisingai pasirinkti pastolius savo projektui, nedvejodami užduokite klausimus mūsų ekspertams↓

  • KAUNAS: +370 37 337410, pastoliai@transrifus.lt, Liepų g. 34A, Garliava, Kauno raj.
  • VILNIUS: +370 685 44440, vilnius@transrifus.lt, E. Šimkūnaitės g. 11, Vilnius
  • PANEVĖŽYS: +370 45 401046, panevezys@transrifus.lt, Pramonės g. 23, Panevėžys

Kiti straipsniai

Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose
Didėjantis poreikis statybos projektus įgyvendinti optimaliai verčia galvoti, kaip pakeisti tradicinius ir dažnai neefektyvius projekto organizavimo metodus. Kuo sudėtingesnė pastato ar statinio architektūra, kuo didesni aukščiai, tuo kebliau ...
Plačiau
Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui
Moduliniai konteineriai yra universalus gaminys su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis: juose gali būti įrengiamos biuro ar sandėliavimo patalpos, kirpyklos ar krautuvėlės, mokyklos arba vaikų darželiai, pirtys – panaudojimo galimybės beveik...
Plačiau
Augantis konteinerinių patalpų populiarumas versle Augantis konteinerinių patalpų populiarumas versle
Kodėl moduliniai konteinerinių patalpų pastatai vis dažniau pakeičia įprastinius statybos metodus?  Sparčiai kintančiame pasaulyje vis daugiau žmonių renkasi greitus sprendimus visose gyvenimo srityse. Komercinės patalpos – ne i&scaron...
Plačiau
UAB „Krautera“ įsteigimas UAB „Krautera“ įsteigimas
NAUJI METAI – NAUJAS STARTAS – NAUJA ĮMONĖ Dažnai sakome „Nauji metai – naujas startas“. Kai prieš aštuonioliką metų UAB „Transrifus“ paslaugų asortimente atsirado krautuvai su tikslu praplėsti ...
Plačiau
UAB „Transrifus“ teikiamų paslaugų kokybės apklausa UAB „Transrifus“ teikiamų paslaugų kokybės apklausa
Mielas TRANSRIFUS kliente, siekdami tobulėti ir gerinti siūlomų paslaugų kokybę, atliekame teikiamų paslaugų kokybės vertinimo apklausą. Būsime dėkingi, jei skirsite keletą minučių atsakyti į toliau pateiktus klausimus ir už...
Plačiau
Pranešimas dėl UAB "Transrifus" vykdomos metinės inventorizacijos Pranešimas dėl UAB "Transrifus" vykdomos metinės inventorizacijos
Gerbiamas kliente, Informuojame, kad š. m. lapkričio 8-10 d. bus atliekama UAB „Transrifus“ metinė inventorizacija. Inventorizacijos metu nebus vykdomi įrangos išdavimai ir grąžinimai sandėliuose...
Plačiau